Slovenské sypané čaje od Wilfred

1. Aký je pôvod názvu vašej spoločnosti?

Túto otázku dostávame pomerne často. Už od začiatku keď sme vznikali sme chceli, aby názov našej firmy bol osobný. Niečo s čím sa môže náš zákazník stotožniť, a zároveň si to ľahko zapamätá. Voľba, preto padla na osobné meno, no a nám sa zapáčilo Wilfred. Napadlo mi tesne pred zaspatím a už som ho nedostal z hlavy. Páči sa nám na ňom to, že s ním môžeme ísť rovnako do zahraničia a nič nemeniť. Čo by bolo pri názve ako je napríklad ´´Slovenské bylinky´´ ťažšie.

 

 

 

 

2. Aké boli hlavné dôvody, prečo ste sa rozhodli zamerať na sypané čaje?

Pôvodne som čaje takmer vôbec nepil. Do ich tajov ma zasvätila Lenka, vtedy študentka farmácie. Môj dovtedajší názor bol ,že čaj je nudný nápoj, obyčajné vrecúško, ktoré si zalejete horúcou vodou, poprípade som si s týmto nápojom spájal čaj o 5 v Anglicku, čo teda pre mňa nebola nijak dynamická predstava. Až neskôr som si uvedomil, aký potenciál sa môže skrývať vo vytváraní zmesí, v ich možnostiach kombináciách a celkovom brandingu. Čo vlastne bola oblasť, ktorú som študoval.

 

 

 

 

3. Podľa vášho názoru, sú sypané čaje u slovenských zákazníkov populárnejšie ako porciované?

To si nemyslím. Porciované čaje podľa mňa zatiaľ vyhrávajú, a dôvodom je určite pohodlie pri ich príprave, čomu úplne rozumieme. Keď sa napríklad pozriete na ponuku v obchodoch porciované čaje v regáloch prevládajú.

4. Aké rôzne sypané čaje vyrábate?

V ponuke toho máme naozaj veľa, od bylinkových, ovocných po čierne čaje. Dokonca máme aj japonskú matchu, čo je na jemno pomletý najkvalitnejší zelený čaj. Tú si samozrejme nevyrábame sami. 

 

 

 

 

 

 

5. Priblížte našim čitateľom, ako vznikne taký sypaný čaj. Koľko ľudí sa zúčastňuje na tomto procese výroby?

Na začiatku je tvorenie receptúry, musíme si povedať aký čaj chceme vytvoriť. Následne kombinujeme chute, účinné bylinky a ovocie. Keď všetko vyladíme spíšeme recept a podľa toho tvoríme danú zmes.

 

 

 

 

6. Máte vo svojej ponuke aj darčekové balenia sypaných čajov?

V ponuke máme veľmi obľúbené bylinkové balíky, čo je balík zložený zo 7 vrecúšok našich bylinkových čajov, potom máme Valentínske balíky a Vianočné. Celkovo sa takéto balíky veľmi ujali.

 

 

 

 

7. Aké novinky chystáte do budúcnosti?

Noviniek máme viac, ale tú najväčšiu, ktorú teraz riešime sú naše fľaškované ľadové čaje.

 

 

Za rozhovor ďakujem pánovi Dávidovi.

 

 

Kontakt :
Facebook: https://www.facebook.com/wilfred.sk/
Tel. číslo:
+421908205403
Eshop: https://wilfred.sk/

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.