Počuli ste už o eko obrúskoch? Načo slúžia a kde všade si ich môžete zakúpiť sa dozviete v rozhovore.

1. Môžete sa nám predstaviť? Čím sa zaoberáte?

Sme dve kamarátky, Martina a Gabika. Martina pracuje v nadnárodnej spoločnosti a obrúskom sa venuje popri práci a výchove 3-ročného syna Teodora. Gabika má 7-ročnú Agátku a 3-ročného Alana a väčšinu času trávi so svojimi deťmi a relaxuje pri voskovaní obrúskov. Vlastnoručne vyrábame obrúsky z bavlny, napustené zmesou včelieho vosku, živice a kokosového oleja.

 

2. Kedy ste začali vyrábať Eko obrúsky?

Prvé obrúsky sme predávali na Vianoce 2017. Inšpiráciu sme našli na internete. Zo začiatku sme obrúsky napúšťali len voskom a používali sme inú technológiu. V priebehu roka sme sa skúsenosťami a pokusmi dopracovali do súčasnej podoby.

 

3. Máte aj nejakých pomocníkov?

V súčasnosti si vyrábame obrúsky my dve. Naše rodiny, manželia, maminy popr. svokry zapájame tým, že strážia deti a my pracujeme. Výrobu máme systematicky rozdelenú. Každá z nás má na starosti inú fázu výroby. Každý jeden obrúsok prejde rukami nás oboch.

 

4. Načo sú obrúsky určené?

Ponúkame viacero veľkostí na rôzne využitie. Všeobecne sa používajú na zakrytie misiek napr. s pomazánkou, pohárov (napr. kvások), ďalej na balenie zeleniny, ovocia, chleba, ktoré udržujú dlhšie čerstvé.  

 

 

5. Čím sa Eko obrúsky líšia od ostatných ekologických vrecúšok?

Hlavná myšlienka ekologických vrecúšok a obrúskov je vo viacnásobnom, opakovanom využití produktu, teda v duchu zero waste. Pridanou hodnotou našich obrúskov je vlastnosť udržiavať potraviny čerstvé. Vo vrecku na chlieb vydrží či kupovaný alebo domáci chlieb pár dní čerstvý, neplesnivie. Vrecko je napustené zmesou, ktorá je prirodzene antimykotická a látka impregnovaná touto zmesou je do určitej miery nepriepustná. Chlieb v nej maximálne stvrdne. Včelí vosk, živica a kokosový olej majú aj antibakteriálne vlastnosti.

 

6. Majú o takýto produkt ľudia záujem?

Áno, čo nás veľmi teší. Ponúkame produkt do domácnosti, čím sú oslovené hlavne ženy. Krásne sú pozitívne reakcie mužov, keď im manželka/partnerka zabalí desiatu do obrúska a im sa tá idea zapáči. To nás potom kontaktujú zväčša opäť ženy a nakupujú pre partnerov.

 

7. Kde  všade si môžeme zakúpiť?

V súčasnosti sa dajú obrúsky objednať mailom alebo správou na FB, poprípade osobne na rôznych trhoch. Pracujeme na spustení webovej stránky.

 

 

8. Plánujete nejaké novinky pre svojich zákazníkov?

Áno. Rozhodli sme sa zaradiť do ponuky aj obrúsky/vrecká z Fairtrade certifikovanej bavlny. Chceme tým podporiť pestovateľov bavlny. Na bavlne sme „závislé“ a chceme, aby to nebolo na úkor iných, ale za férových podmienok.

 

 

Ďakujem za pekný rozhovor :)

Dozvedieť sa viac

Facebook:  Eko obrúsky

Instagram: eko­_obrusky

Email: ekoobrusky@gmail.com (objednávky)

Fotogaléria: eko obrúsky

 

Lenka Vidumská

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.