Novootvorený bezobalový obchodík v Nových Zámkoch

 

1. Kedy ste prišli s myšlienkou otvoriť bezobalový obchod?

Myšlienka otvoriť bezobalový obchod prichádzala postupne. Sledovali sme, ako sa obchodíky podobného druhu otvárajú v rôznych mestách po Slovensku. Nakoľko v našom meste sa obchod tohto druhu neotváral, povedali sme si, že to vyskúšame ako prví.

 

2. Koľkí ľudia sa na tejto myšlienke podieľajú?

Prvotná myšlienka vznikla u mňa a postupne sa presunula na moje deti a blízku rodinu.

 

3. Čo vás priviedlo k vašej  práci a k záujmu o bezobalový obchod :-)

Najlepší odpad je žiadny odpad a týmto sa riadime aj v našom osobnom živote. Našou víziou je snaha o minimalizovanie plastového odpadu a to je z veľkej časti možné práve v našom obchodíku, navyše v príjemnom prostredí.

 

4. Majú ľudia o takýto typ obchodu záujem?

Veľa sa pohybujem medzi ľuďmi a veľakrát som sa rozprávala so známymi o tom, že presne niečo takéto by sa u nás zišlo. Takže si myslím, že záujem je, ide skôr o to, aby si ľudia zvykli, že kvalitné potraviny nájdu aj u nás a hlavne nakúpia bez zbytočných plastov.

 

5. Čo všetko sa dá u vás kúpiť? Priblížte nám v skratke váš sortiment? :-)

Nakoľko sme len pred nedávnom otvorili, sortiment ešte nie je taký rozsiahly, ale máme vysoké ambície a rýchlo rastieme. V podstate skúšame, čo ľuďom sedí, čo hľadajú. Napriek tomu ale máme pomerne širokú ponuku, od základných potravín ako ryža, strukoviny cestoviny, oleje cez rôzne druhy orechov, čajov a cereálii až po bezlepkové pečivo. Takisto máme v ponuke bambusové zubné kefky, zubné tablety a prášok, bambusové aj nerezové slamky a aj drogériu. Nie len pracie prášky, ale aj prostriedky do kuchyne a kúpeľne.

 

 

6. Zákazník si môže priniesť aj svoje vlastné obaly alebo máte k dispozícii aj svoje? Ako prebieha použitie vlastného obalu?

Postup pri nákupe u nás je veľmi jednoduchý. Máte možnosť priniesť si svoje nádoby alebo tašky, ale sú vám samozrejme k dispozícii aj naše vlastné, niektoré aj ručne vyrábané. Vy len prídete, vyberiete si čo vám padne do oka, odvážite si to (alebo my), zabalíte a je to:)

 

7. Podporujte aj lokálnych farmárov a dodávateľov?

Samozrejme. Väčšina potravín, ale aj drogérie je od lokálnych dodávateľov, ktorí odvádzajú naozaj kvalitnú prácu. Ale pre gurmánov máme aj potraviny od Talianskych pestovateľov, ktoré sú dovážané priamo z Talianska. Napríklad olivový olej priamo zo Sardínie od tamojšej rodinnej firmy.

 

 

8. Na Slovensku pribúda bezobalových obchodíkov. Ako by ste sa vy odlíšili od ostatných. Čím ste výnimoční?

Ak by som mala povedať jednu vec, bola by to zrejme túžba. Túžba ukázať ľuďom, že nakupovať a žiť sa dá aj s menšou záťažou na naše okolie a planétu. A samozrejme to spojiť s príjemným prostredím, skvelými službami a kvalitnými produktami. Aby od nás ľudia odchádzali spokojní a odhodlaní vrátiť sa znova.

Máme k dispozícii aj detský kútik, v ktorom sa detičky môže zabaviť, kým rodičia nakupujú. Do budúcna plánujeme okrem iného rozšíriť našu ponuku aj o posedenie pri kávičke alebo čajíku.

 

Kontakt:

M.R.Štefánika 37, Nové Zámky

Facebook: Nasypanô

Instagram: nasypano 

Email: nasypano1@gmail.com

Foto: Nasypanô

Lenka Vidumská

 

 

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.