Ľan do vašej kúpeľne - ľanové uteráky a osušky Abreadbag

 

 

 

 

1. V čom vidíte rozdiel medzi bavlnenými a ľanovými uterákmi a osuškami?

Ľan má tú fantastickú vlastnosť, že nasáva vlhkosť až o 40% viac ako bavlna a ostatné materiály a zároveň tým, že má svoje vlákna duté, tak ju aj rýchlejšie odparuje. 100% ľan je antistatický, nepriťahuje prach a dokonca môže pomôcť zmäkčiť a chrániť pokožku vďaka svojej prirodzenej rovnováhe pH. Ľanová tkanina je niekoľkonásobne silnejšia než bavlna, trvácna a používanie takýchto výrobkov je dlhoročná záruka spokojnosti, čím častejšie budete ľanové osušky a uteráky prať, tým bude mäkšie a krajšie, preto sa netreba báť vyššej investície, ktorá vám a vašej rodine zaručí zdravší spánok na dlhé roky a v neposlednom rade vytvoríte pre seba a svojich blízkych bezpečnejší a zdravší domov. Ľanová látka má ľahký masážny účinok z dôvodu mikroskopických zlomov na jej vonkajšom povrchu, nepravidelnosti, má hrubší povrch, malinké hrčky a vrásčitá štruktúra vám zabezpečí masáž, stimuluje prietok krvi a podporí relaxáciu. Vzhľadom na jedinečnú filtráciu, schopnosť odolávať baktériám, vzdušnosti, absorbcie a odparovania vlhkosti je 100% ľan známy ako antialergický, odporúčaný pre ľudí s kožnými ochoreniami, alergiami a vhodný aj pre malé deti. Má vysokú schopnosť potlačiť baktérie, roztoče a huby, je vysoko repelentný voči hmyzu. 100% ľan je šetrný k životnému prostrediu, zároveň je obnoviteľným zdrojom, pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne hnojivá a nepotrebuje žiadne zavlažovanie, ľan je tiež plne biologicky odbúrateľný.

 

 

 

 

2. Aké farebné varianty uterákov a osušiek ponúkate?

Začínali sme so základnými dvomi farbami vhodnými pre dámy i pánov, bola to farba tlmená ružová a modrá, momentálne sa došíva nová kolekcia, ktorá bude čochvíľa zverejnená a doplnená o nové farby.

 

 

 

 

 

3. Uteráky a osušky akých rozmerov vyrábate?

Uteráky a osušky sa šijú vo väčších rozmeroch, na aké sme boli zvyknutí, kedykoľvek môžete v prípade núdze použiť uterák miesto osušky a naopak osušku aj ako deku.

4. Približne ako dlho trvá výroba jednej ľanovej osušky?

Je to veľmi špecifické a ťažko to ohraničiť časom. Ľan sa vopred perie, suší, žehlí a tak sa z neho šijú všetky výrobky, nie je to len samotné šitie, pretože mi veľmi záleží na tom, aby každý jeden produkt prišiel k zákazníkom čistý a krásne zabalený, tak ako si to každý, kto investuje do tohto materiálu zaslúži a ja si týmto spôsobom veľmi cením každú jednu objednávku, ktorú vybavujem individuálne.

5. Vysvetlite našim čitateľom aké sú to tzv. vaflové uteráky a osušky...

Vaflové uteráky a osušky majú nerovnomerný povrch v kombinácii s inovatívnym dizajnom, ktorý zachytáva vlhkosť, rýchlo a účinne absorbuje akúkoľvek vodu, preto savosť ľanových vaflových osušiek je až o 40% vyššia ako u bežných bavlnených froté uterákov a osušiek. Ľan poskytuje účinné prúdenie vzduchu, čo znamená, že môžu schnúť oveľa rýchlejšie ako ostatné uteráky, či hrubé osušky a vy sa tak vyhnete ich nepríjemných pachom z vlhkosti. Ľanová osuška sa vyznačuje vaflovou väzbou, ktorá jej dodáva jemnú vizuálnu a hmatovú textúru, ktorá doplní súčasnú modernú kúpeľňu. Ľanové uteráky sú prirodzene antimikrobiálne, ekologickejšie a odolnejšie ako bavlna a prirodzene omladzujú pokožku. Tým, že ich štruktúra je nerovnomerná, poskytnete svojej pokožke jemnú masáž. Ľanová vaflová väzba potláča živé baktérie a huby, stimuluje prietok krvi a podporuje relaxáciu. Vaflové ľanové uteráky a osušky sú zároveň hypoalergénne , vďaka svojim prírodným vláknam a výrobnému procesu vám môžu pomôcť vyhnúť sa bežným alergickým reakciám vyskytujúcim sa v iných látkach, s iným materiálovým zložením. Okrem toho sú ľanové osušky ľahké a nie sú tak objemné, ak sa chystáte na letnú dovolenku, s deťmi na prázdniny k vode, vo vašej batožine vám ušetria až o polovicu viac miesta, než klasické uteráky a osušky, oceníte to aj na pláži, kde si ich rýchlo môžete zbaliť do plážovej tašky. Ľan je plne biologicky odbúrateľný, čo z neho robí fantastickú voľbu pre tých, ktorí nakupujú s ,,EKOLOGICKOU MYSĽOU“

 

 

 

 

 

 

6. Aké vízie máte do budúcnosti v oblasti ľanových kúpeľňových doplnkov?

Túto kúpeľňovú kolekciu sa snažím doplniť a rozšíriť o župany, o ktoré je veľký záujem, momentálne sa pracuje na konštrukcii strihov, technológii šitia. Bude to model, ktorý bude variabilný a plne funkčný aj na celodenné nosenie.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Betke.

 

 

Kontakt:

Alžbeta Andrášiková

Webová stránka: www.abreadbag.com

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.