Keď handmade pomáha v súčasnej situácii. LOVE TVORenie

1. Ako ovplyvnila súčasná situácia na Slovensku vašu výrobu a predaj?

Tak, ako mnohí, aj ja som zostala v domácej karanténe, prestala chodiť do zamestnania a čakala, čo sa bude diať. Bola som zvyknutá mať vyrátanú každú sekundu počas dňa, v rámci zamestnania, domácnosti, tvorenia, aby som stihla všetko, čo som mala naplánované. Zrazu som mala kopec času, ktorý som si zo začiatku užívala a trošku som poľavila z môjho tempa. Oddych som aj potrebovala, no veľmi rýchlo som sa spamätala, že toto nie je pre mňa, ležať na gauči a nič. A tak som začala dokončovať veci, na ktoré som nemala predtým čas. Bolo to hlavne triedenie pomôcok, foriem, upratovanie v tvorivých materiáloch. Konečne som sa dostala k maľovaniu obrazov, ktoré som odkladala, lebo som mala iné povinnosti..Viac som sa venovala príspevkom na FB, zamerala sa na propagáciu, pridávala viac denných príspevkov, rozšírila komunikáciu so zákazníkmi, vypekala koláče, torty, ktoré milujeme a nebol na ne čas. Vymýšľala darčekové balenia pre mydlá. A teším sa, že som konečne založila aj účet na Instagrame. Nezamerala som sa na predaj, ale na skvalitnenie mojich služieb, výrobkov.

 

 

 

 

 

 

 

2. Aké novinky ste chystali ešte pred touto mimoriadnou situáciou pre svojich zákazníkov?

Vždy sa snažím vymýšľať pre mojich zákazníkov niečo nové. Už som spomínala, že nebaví ma robiť stále to isté. Tých noviniek bolo veľmi veľa. Boli pripravené na rôzne podujatia, na ktoré som bola pozvaná. No, žiaľ nemohla som sa ich zúčastniť. Našťastie sa všetky dostali na svoje miesto, no ešte stále čakajú na odovzdanie. Hromadné podujatia, stretnutia a prezentácie, na ktorých mali byť odovzdané ešte nie sú povolené. Práve preto som ich ani nezverejňovala. Majú byť prekvapením.Príde čas, keď uzrú svetlo sveta v mojom albume fotiek. Skúsila som aj výrobuantibakteriálneho mydla pre vlastnú potrebu a rodinu, veľa som z nich rozdala priateľom, či pribalila ako darček k objednávke.

 

 

 

 

 

3. Na akých výrobkoch momentálne pracujete?

Veľkú obľubu si medzi zákazníkmi získali s prichádzajúcou jarou Voňavé tulipániky, ktoré som robila v dvoch veľkostiach. Neskôr sa pridali aj iné farby podľa želania zákazníkov, či Jarné voňavé záhradky na dekorovanie v byte. Veľmi milé sú voňavé zajačiky, ručne maľované, ktoré sú vo viacerých farbách a darčekových baleniach. Stále však zostávam verná mydielkam s fotkami, citátmi, či firemným logom, ktoré robím na zákazky podľa želania. Už sa mi ozvali aj žiaci, učitelia, rodičia, ktorí by chceli darčeky pre deti na rozlúčku so školským rokom, či poďakovanie učiteľom. V mojej hlave je už teraz kopec nápadov, určite viac ako sviatkov v kalendári. Moje mydielka, voňavé dekorácie, obrazy, nápady a všetko s tým spojené / vrátane neporiadku, keď tvorím / milujem. Moje nadšenie tvorí nové nápady, čo k vám patrí nemusíte siliť. Ďakujem, že mám okolo seba ľudí, ktorí to chápu a podporujú ma v tom na každom kroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Vykonávate nejakú činnosť, ktorou v súčasnosti pomáhate iným ľuďom?

Zostala som doma, mala kopec času. Odložila som na chvíľku moje mydielkavoňavé dekorácie, obrazy a pustila sa do práce. Slovensko nemalo rúška - bolo treba pomôcť. A tak som robila to, čo bolo dôležitejšie. Rúška som darovala tým, ktorí ich potrebovali - rodina, známi, priatelia a ich priatelia. A tak som šila. Neskôr sa už trh zaplnil a ja som sa vrátila k mojej kreatívnej činnosti. Maľovala som obrazy, kamienky, skúšala nové tvorenie a vlastnosti mydla. Niektoré obrazy a viaceré moje HAND MADE výrobky som venovala do dražieb pre deti SMA bojovníci - so spinálnou svalovou atrofiou. Tento príbeh 4 detí, ktoré potrebovali liek do 2 rokov sledovalo celé Slovensko a finančne pomáhalo. Aj mňa tieto príbehy nenechali ľahostajnou. Namaľovala som 4 obrazy pre tieto deti a venovala ich rodičom. Niektoré ešte čakajú na odovzdanie. Do dražieb prispievam aj teraz. Nemali by sme zabúdať, že láskavosť a pomoc je niečo, aj keď sa nám darí, či nedarí. Raz sa môže všetko otočiť. No toto pochopia len tí, ktorí si prežili aj jedno, aj druhé.

 

 

 

5. Ako sa zmenila situácia predaja vašich mydiel?

Tým, že som mala viac času, venovala som sa aj propagácii mojej stránky, čo sa odrazilo aj na záujme zákazníkov. Na Deň matiek a som vymýšľala a vymyslela. Voňavé sady pre MAMY, ktoré som robila v rôznych farbách. Prekvapil a zároveň ma potešil veľký záujem o tieto moje dielka. Stále však je záujem o mydlové kytice, či drobné dekoračné voňavé predmety, ako sú tulipániky, mydielka pre šťastie, anjeliky. Do mojej tvorby som vložila kúsok lásky zo seba, kúsok lásky našich MÁM, či už sú také, alebo také - vždy budú MAMY - naše mamy.

 

 

 

 

 

 

 

6. Myslíte si, že vašu výrobu táto mimoriadna situácia poznačí? 

Táto mimoriadna situácia mne osobne pomohla. Keďže môjmu LOVE TVOReniu -tvoreniu s láskou som sa venovala, až keď som skončila v zamestnaní, teraz som mala možnosť vyskúšať si to, aké by to bolo, keby som raz podnikala. Robiť to, čo milujete v kuse, ráno vstávať s novým nápadom a hneď ho vyskúšať, zverejniť, vidieť hneď odozvu a radosť medzi zákazníkmi, je niečo krásne. Má to však aj druhú stranu - a tým je pot, drina, výdrž, pokus, omyl, prebdené noci, v ktorých tvoríte, nespíte, dávate dušu svojim výrobkom, svojim nápadom. Podnikaniu musíte veriť, potrebuje vašu odvahu, je úprimne sebecké, trestá za chyby, trestá za úspech, no zároveň je esenciou života. To ma motivuje neprestávať a pokračovať. Nikam sa neženiem, viem, čo chcem, po čom túžim, čo ma napĺňa. Viem, čo som pre to urobila a ešte chcem. Jediné, čo musím urobiť teraz, je kráčať a nezastavovať sa. Našla som niečo, čo uspokojuje moju dušu - a to je to šťastie, ktoré mnohí hľadajú niekedy aj celý život. Jedno však viem, že aj napriek chybám, pádom, omylom, prebdeným nociam, budem vždy pred tými, ktorí sa o nič nepokúšajú.

 

 

Za rozhovor ďakujem pani Sise. 

 

Kontakt:

Facebook: Silvia SiSi Slabejová
Facebook: LOVE TVORenie hand made by Sisinka
Instagram: sisi.love.tvorenie
Email: lovetvorenie@gmail.com
Mobil: 0905 254 743

 

Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.