Buďte zdravší. Ako na to? Poradí James Rouse.

Čoraz viac výskumov ukazuje, že kľúčom k celoživotnému dobrému zdraviu je to, čo odborníci nazývajú "medicína životného štýlu" - robia jednoduché zmeny v strave a v cvičení. 

Ponúkame Vám 5 overených a jednoduchých spôsobov ako zlepšiť svoje zdravie.

Odporúča prírodovedný lekár, triatlonista, šéfkuchár a autor  televízneho programu  „Optimum wellness“  James Rouse.

 

1. Myslite pozitívne

Výskum ukazuje, že zdravý pozitívny postoj pomáha budovať zdravší imunitný systém a zvyšuje celkové zdravie. 

2. Jedzte zeleninu

Konzumujte päť porcií zeleniny denne - surové, dusené alebo smažené. Strava s vysokým obsahom zeleniny je spojená so zníženým rizikom vzniku rakoviny pľúc, hrubého čreva, prsníka, krčka maternice, pažeráka, žalúdka, močového mechúra, pankreasu a vaječníkov. 

 

 

 

 

3. Denne cvičte

Pravidelné cvičenie zlepšuje zrak, normalizuje krvný tlak, zlepšuje funkciu svalov, znižuje hladinu cholesterolu a o mnoho viac. Ak chcete žiť dobre a dlhšie, musíte sa hýbať. Štúdie ukazujú, že dokonca desať minút cvičenia denne má vplyv na dĺžku života. 

 

 

 

 

4. Vychutnajte si dobrý spánok

Ak máte problémy so spánkom, skúste relaxačné techniky ako meditáciu a jógu. Prípadne zjedzte malé predjedlo pred hlavným jedlom, ktoré Vám pomôžu posunúť telo a myseľ do režimu spánku. Celozrnné obilniny s mliekom, ovsenými vločkami, čerešňami alebo rumančekovým čajom. Zhasnite svetlo vo svojej izbe a otočte hodiny a budík od seba. 

 

5. Buďte vyberavý jedlík

Obmedzte nasýtené tuky a snažte sa jesť viac potravín bohatých na protizápalové omega-3 mastné kyseliny, aby ste znížili riziko kardiovaskulárnych ochorení a možno dokonca zlepšili depresívne nálady. Odporúča sa denne len jeden gram EPA / DHA (kyselina eikozapentaénová / dokosahexaenová). Konzumácia 2 polievkových lyžíc mletého ľanového semena a konzumácia mäsa, mlieka a syra z bylinožravých zvierat vám poskytne zdravú dávku omega-3.

 

 

 

 

Zdroj: https://www.gaiam.com/blogs/discover/15-easy-ways-to-be-healthier

 

                                                                                                                                                                    Autor: Zuzana Bánska

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.