Bambusové kefky si proste zamiluješ! Prečítaj si rozhovor s Martinom

​​​​​​

 

1. Môžete sa nám predstaviť? Aká je vaša myšlienka bambusových produktov ?

Som rodený levičan, avšak žijem v Nitre, kde som vyštudoval niečo ako honosne nazvané štúdium teoretickej a experimentálnej fyziky. Išlo o odbor počítačové modelovanie v prírodných vedách na UKF v Nitre. Neskôr som sa pustil do inžinierskeho śtúdia na EUBA, no ku koncu ma toto štúdium prestalo napĺňať, tak som školu opustil a odišiel do praxe. Rozhodnutie neľutujem do dnes. Dlho som bol zamestnanec a zbieral skúsenosti. Už od školy som hľadal vlastný projekt, či myšlienku na ktorej postavím firmu. Asi ako všetci, vždy som mal veľa nápadov, niečo som rozpracoval a po mesiaci ma to prešlo. Prišiel ďalší skvelý nápad a tak dokola.  

S Bambooskou to bolo inak, sen, ktorý som premenil na skutočnosť. Spojenie mojej lásky k prírode a IT schopností. Bambooska reprezentuje myšlienku, že aj drobnou zmenou v našich životoch vieme veľa ovplyvniť. Výmenou pár plastových vecí osobnej potreby, ako kefka či okuliare, za tie bambusové, dokážeme znížiť množstvo produkovaného odpadu.

 

2. Kedy to začalo?

V roku 2016. Prvotným impulzom na založenie brandu bola cesta do Ázie. Zažiť tak, inú kultúru mi po návrate úplne zmenilo pohľad na život a vlastné hodnoty. Začal som si viac vážiť čas, uvedomil som si vlastné bohatstvo a to, že my si tu žijeme úplný luxus.
Účelom cesty bola návšteva výstavy Canton Fair v Čínskom meste Guangzhou.

Keď som na internete objavil rozmer výstavy Canton Fair uvedomil som si možnosti, ktoré to prináša. Vyhľadával som produkty v oblastiach mojich záujmov, ktoré by bolo potrebné inovovať či importovať. Vypytoval som sa rodiny a priateľov čo im chýba, prípadne aké produkty by radi videli na našom trhu výhodnejšie. Medzi favoritov patrila aj bambusová zubná kefka. Vo svete, už variácie biodegradovateľnej kefky ponúka mnoho predajcov, no na slovenskom trhu pôsobili v tom čase len dve značky.

 

3. Čo vás na tejto práci napĺňa?

Pre mňa je to hlavne o tej láske k prírode. Robí mi veľkú radosť dávať ľuďom možnosť alternatívy, aby mohli vytvárať menej plastového odpadu. Zároveň mi to umožňuje mať slobodu čo a ako robím vo svojej práci, čo je pre mňa veľmi dôležité.

 

 

4. Koľkí ľudia sa na tomto príbehu podieľajú?

Množtvo ľudí. Preferujem freelance model, snažím sa aby každý robil to, čo ho baví a v čom je najlepší.

Mám obrovskú podporu zo strany rodiny a priateľov.

Stabilný team najbližších spolupracovníkov momentálne tvorí:

Martin Bali – ja, zakladateľ, manager spokojnosti zamestanancov, zákaznikov a dodávateľov, tvár a reprezentácia značky

Mário Dian – investor, strategický online a  marketingový dizajnér

Jaczek Fester - Online marketing a Facebook Ads guru

Petra Zaujec Maliariková - grafický dizajn

Patrik Beník - Fotografia

Radovan Majer - Video 

a kopec ďalších. :)

 

 

5. Čo v bambusovom portfóliu nájdeme? Čo si môžeme zakúpiť?

Hlavným našim výrobkom sú bambusové zubné kefky, pre deti aj dospelých. Bambusové kefy na vlasy či slamky na pitie. Ďalej tiež drevené slnečné okuliare aj dioptrické okuliare. Tento rok chystáme aj novinku, bambusové tyčinky na čistenie uší.

 

6. Pre koho sú vaše produkty určené?

Pre každého, kto preferuje ekologické výrobky a záleží mu na životnom prostredí a na materiáloch použitých na výrobu.

 

7. Čo tvorí základ výrobkov? 

Bambus, jedna z narýchlejšie rastúcich rastlín na svete. Má skvelé vlastnosti ako pevnosť a pružnosť, odolnosť voči vode a baktériám. Vďaka jeho všestranému využitiu je z neho možno robiť naozaj kvalitné ekologické výrobky.

 

 

8. Kde všade na Slovensku si vieme výrobky zakúpiť?

Hlavne na našej stránke bambooska.sk, ale tiež vo viacerých bio-obchodoch v Nitre a okolí. Často nás môžete stretnúť aj na trhoch či festivaloch po celom Slovensku.

 

Za rozhovor ďakujem Martinovi

 

Dozvedieť sa viac:

Stránka: www.bambooska.sk
Facebook: www.facebook.com/bamboooska
Instagram: www.instagram.com/bamboooska

Email: shop@bambooska.sk

 

 

Lenka Paľová

 

 

 

 

 

 

Zákaznícka zóna

Koľko ušetríte?

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.